Міністерство оборони України надало роз'яснення про нові правила військового обліку. Виявляється, майже кожен військовозобов'язаний може несподівано опинитися "у розшуку" в реєстрі "Оберіг".

Нові правила включають безліч ситуацій, які можуть призвести до присвоєння статусу "у розшуку". Ось найпоширеніші з них:

  • Не став на військовий облік після досягнення відповідного віку. Молоді люди, які не зареєструвались вчасно, автоматично потрапляють у список розшукуваних.
  • Громадянка з медичною або фармацевтичною освітою не зареєструвалась на військовий облік. Навіть жінки з певними спеціальностями можуть опинитися у розшуку.
  • Не поновився на військовому обліку після зняття. Всі, хто був тимчасово знятий з обліку, але не зареєструвався повторно у визначений термін, ризикують потрапити у розшук.
  • Не повідомив ТЦК про зміну місця проживання. Перебування на військовому обліку вимагає постійного оновлення інформації про місце проживання.
  • Не з'явився за повісткою до ТЦК. Це один із найпоширеніших випадків. Навіть якщо у вас була поважна причина, не повідомлення про неї призведе до розшуку.
  • Не пройшов ВЛК або не з'явився повторно до ТЦК після проходження комісії. Порушення цього правила автоматично вносить вас у реєстр розшукуваних.

    Військовий квиток. Фото: Youtube
    Військовий квиток. Фото: Youtube

У Міноборони також не виключають можливість людського фактора. Помилки при заповненні даних оператором реєстру "Оберіг" можуть призвести до несправедливого внесення до списку розшукуваних. Для виправлення таких ситуацій військовозобов'язаний має особисто з'явитися до ТЦК та СП.

Щоб уникнути проблем, Міноборони рекомендує уважно стежити за своїми зобов'язаннями щодо військового обліку, своєчасно оновлювати дані та вчасно з'являтися за повістками. Недотримання цих простих правил може призвести до серйозних наслідків.

Популярні новини зараз
Українцям будуть по-новому вручати повістки: все зміниться з 16 липня Ситуація зі світлом кардинально зміниться: 5 атомних блоків "йдуть" на ремонт "Київстар" оголосив про нові зміни: вже з сьогоднішнього дня Пенсіонерам встановили обмеження: кому не світить підвищення виплат
Показати ще

Нагадаємо, Вручення повістки поліцією на дорозі: адвокат пояснив важливі правила

Раніше ми повідомляли, що В Україні випишуть штраф навіть тим, хто оновив дані у ТЦК: у чому проблема

Також, У двір працівника ТЦК жбурнули гранату