Згідно з новим законом про посилення процесу мобілізації, статус "обмежено придатний" в Україні скасовується. Відтепер чоловіки, які раніше мали цей статус, повинні повторно пройти ВЛК. Лікарі мають визначити їх придатними або непридатними до військової служби.

Якщо ви бажаєте, щоб медики під час ВЛК звернули увагу на ваші хвороби та правильно визначили вашу придатність або непридатність до служби, дотримуйтесь цих порад.

ВЛК, скріншот: YouTube
ВЛК, скріншот: YouTube

Оновіть історію хвороб та документи

Пройдіть медичне обстеження в цивільних лікарнях до проходження ВЛК. Зробіть всі можливі аналізи та обстеження. Чим кращі, якісніші та ширші будуть результати, тим більше шансів, що лікарі ВЛК їх помітять.

Популярні новини зараз
Пенсіонерам встановили обмеження: кому не світить підвищення виплат Українець поїхав на навчання за "бойовою повісткою", але не був мобілізований: яку схему придумав рядовий Українцям готують нове подорожчання: ще одна комунальна послуга зросте на 30% У червні на плечі українців ляже ще один платіж: кому і за що доведеться доплачувати
Показати ще

Підготуйте документи та виписки, яким не більше трьох місяців. З цими документами ви маєте право вимагати направлення на вузькоспеціалізованих лікарів, які знаються на вашій хворобі. В іншому випадку направлення можуть не видати.

Додаткові обстеження

Якщо військово-лікарська комісія піддасть сумнівам справжність результатів ваших аналізів, вона матиме підстави відправити вас на додаткові обстеження. Це ваш шанс підтвердити діагноз.

Під час ВЛК військовозобов'язані повинні пройти огляд у таких лікарів:

  • Хірург
  • Терапевт
  • Невропатолог
  • Окуліст
  • Отоларинголог
  • Гінеколог (для жінок)
  • Лікарі інших спеціальностей (за медичними показаннями)

На проходження медичного огляду чоловік має чотири робочі дні.

Юристка Тетяна Дудич наголошує: "Чим кращі, якісніші та ширші будуть аналізи, тим більше шансів, що лікарі під час ВЛК їх помітять. Більшість людей приходять зі старими діагнозами 10-річної давнини, взагалі нічого не беруть із собою, а лише розказують, що в них чухалося за лівим вухом декілька років тому і дивуються, чому це не враховують медики".

Підготовка до ВЛК зі свіжими та детальними медичними документами забезпечить об'єктивність оцінки вашого стану здоров'я.

Нагадаємо, Іншої можливості не буде: військовозобов’язаним повідомили важливу інформацію про оновлення даних

Раніше ми розповідали про ВЛК за новими правилами: що змінилося для військовозобов’язаних українців з червня

Також, Від штрафів вже не відвертитесь: як каратимуть ухилянтів за порушення закону про мобілізацію