Полонським районним судом Хмельницької області розглядалася справа про визнання батька недієздатною та встановлення над ним опіки. 35-річний місцевий житель звернувся з проханням визнати свого батька, який має інвалідність і страждає на психічне захворювання, недієздатне і призначити його опікуном.

Згідно з висновком судово-психіатричної експертизи, батько заявника дійсно не може усвідомлювати значення своїх дій і керувати ними через стійке психічне захворювання. Суд визнав вимогу про оголошення батька недієздатною обґрунтованою.

Людина з інвалідністю
Людина з інвалідністю

Однак про призначення сина опікуном суд не встановив підстав для задоволення цієї частини заяви.

Було наголошено, що виконком міської ради рекомендував розглянути кандидатуру сина, але не обґрунтував доцільність його призначення. Судом не були встановлені особисті стосунки між сином та батьком, наявність інших близьких родичів, які могли б виконувати обов'язки опікуна.

Популярні новини зараз
Все ще не достатньо: влада незадоволена тарифом на електроенергію. Будуть переглядати? Екстрасенс "побачив" новий контрнаступ ЗСУ: розпочнуть успішні атаки У YASNO повідомили неприємну новину для тих, хто платить за "нічним" тарифом При споживанні до 100 кВт/год – тариф нижчий? У YASNO пояснили важливий нюанс
Показати ще

Також суд звернув увагу на необхідність обліку органом опіки та піклування чинного військового стану під час розгляду заяви особи призовного віку про опікунство. Це пов'язано з обов'язком захисту Вітчизни, закріпленим у Конституції України.

Люди з інвалідністю, кадр з відео
Люди з інвалідністю, кадр з відео

Крім того, заявник не надав відомостей про проходження медичних оглядів, відсутність судимостей, працевлаштування та доходи, що також є вагомими факторами при призначенні опікуна.

Нагадаємо, чому на вулиці затримують чоловіків, які оновили дані: у ТЦК надали відповідь

Як повідомляв "Знай.uа", Міносвіти стурбувалися "бумом" заявок до ВНЗ: для чоловіків іспити стануть жорсткішими.

Знай.uа писав, спіймають і покатають у бусі: українцям пояснили, коли їх можуть забрати до ТЦК прямо з вулиці