У липні мобілізація в Україні продовжиться, і чоловіки, які не проходили строкову службу, можуть бути призвані до ЗСУ. Такі новобранці обов'язково проходять військову підготовку, перш ніж долучитися до бойових дій.

Мобілізації підлягають чоловіки віком від 18 до 60 років, за винятками, передбаченими законодавством. Юрист Данило Гончаренко пояснює, що непроходження строкової служби не є причиною для звільнення від призову. Це означає, що навіть ті, хто ніколи не був на строковій службі, можуть бути мобілізовані.

Військовослужбовці ТЦК. Фото: скрін youtube
Військовослужбовці ТЦК. Фото: скрін youtube

Чоловіки, які не проходили строкову службу, формують так званий громадський резерв. Вони можуть бути залучені для комплектування і поповнення рядів військових ЗСУ, Нацгвардії та інших військових формувань. Єдина умова для їхнього призову — придатність до служби за висновком військово-лікарської комісії (ВЛК).

Перед відправленням до частини громадяни, які не мають попередньої військової підготовки, повинні пройти навчання. Мета цієї підготовки — надати новобранцям необхідні навички володіння зброєю, тактичної підготовки та засвоєння основ військової справи. За словами Данила Гончаренка, це навчання проводиться у спеціальних навчальних центрах або на полігонах.

Популярні новини зараз
Пенсіонерам призначать тимчасову допомогу: хто отримає значні виплати Воювати підуть майже усі: скільки чоловіків визнають придатними незважаючи на попередні діагнози Про штраф ТЦК розповість мобільний додаток: що вигадали для ухилянтів Українцям приготували подорожчання ще двох тарифів: за що доведеться платити більше
Показати ще

Новобранці без попередньої військової підготовки не можуть одразу бути відправлені на передову. Вони повинні пройти інтенсивне навчання, щоб набути необхідних знань і навичок, які дозволять їм ефективно виконувати свої обов'язки в умовах бойових дій. Цей процес навчання є критично важливим для забезпечення безпеки новобранців і підвищення їхньої бойової ефективності.

Нагадаємо, Скільки отримують мобілізовані українці під час навчання

Раніше ми розповідали, що За чоловіків візьмуться спецкомісії: кого перевірять відразу

Також, ТЦК стануть "невидимками" для ухилянтів: про які повноваження говорять