Наші читачі вже знають, що в Україні діє "оновлений" закон щодо мобілізації. Також змінилися правила отримання відстрочки від призову для ЗСУ. Цього разу варто розповісти про категорії чоловіків, які матимуть право на відстрочку з 1 липня 2024 року.

Важливо розуміти, що для того щоб претендувати на відстрочку від мобілізації, необхідно мати відповідні документи.

Про це нагадала юрист та адвокат Катерина Аніщенко.

Візит до ТЦК, скріншот: YouTube
Візит до ТЦК, скріншот: YouTube

Перелік військовозобов'язаних чоловіків, які з 18 травня не підлягають призову на військову службу в умовах воєнного стану, зазначено у новому законі. Мова йде про:

Популярні новини зараз
Душ стане справжньою розкішшю: українців змусять платити по 134 гривні за куб води Нові вимоги для виходу на пенсію: левова частка українців зіткнеться із проблемами Жителів багатоквартирних будинків приголомшили тарифним "сюрпризом": послуга подорожчала одразу на 100% Накриє "золотий дощ" або ж хвиля кохання: які 3 знаки Зодіаку будуть найщасливішими наприкінці липня
Показати ще

• Осіб з інвалідністю, якщо вони мають підтвердження від ВВК (із зобов'язанням пройти медкомісію повторно через півроку чи рік).

• Осіб, які перебувають у полоні, можуть лише добровільно продовжувати службу.

• Багатодітних батьків – трьох і більше дітей віком до 18 років. Важлива умова – відсутність заборгованості з аліментів.

• Батьки, опікуни та прийомні батьки дітей віком до 18 років з інвалідністю.

• Батьки повнолітніх дітей з інвалідністю І або ІІ групи.

• Батькам дітей до 18 років, якщо один із подружжя вже проходить військову службу.

• Батьків-одинаків.

• Вчителі, викладачі та вчені, які працевлаштовані не менше ніж на 0,75 ставки.

• Опікуни людей, визнаних недієздатними за відповідним судовим рішенням.

• Особах, які утримують батьків з інвалідністю І або ІІ групи та не мають працездатного чоловіка.

• Військовозобов'язаних, у яких близькі родичі загинули під час військової служби, зникли безвісти або посмертно нагороджені званням Героя України.

• Онукам бабусь або дідусів з І або ІІ групою інвалідності, якщо інших близьких родичів немає, вони мобілізовані або також потребують догляду (відстрочення надається лише одній особі).

Візит до ТЦК, скріншот: Facebook
Візит до ТЦК, скріншот: Facebook

Нагадаємо, що призовний вік українців знижено з 27 до 25 років. Право на відстрочку також втратили чоловіки, які здобувають другу чи третю вищу освіту, а також навчаються заочно. Відстрочення не отримають багатодітні батьки із заборгованістю за аліментами, а також чоловіки, які доглядають батьків дружини з І чи ІІ групою інвалідності.

Адвокат Катерина Аніщенко наголосила на змінах у наданні відстрочки для родичів загиблих захисників. Скасовано таке право для неповнорідних братів загиблих бійців. Його надають лише рідним братам. Відстрочення також отримали представники державних служб та силових відомств.

Нагадаємо, чи дає право на відстрочку служба брата у ЗСУ.

Раніше повідомлялося, правила відстрочення догляду за хворими родичами: що змінилося для чоловіків.

Також, українців звільнятимуть від мобілізації за 60 хвилин – у Мінцифри розповіли про важливі зміни.