В Україні пропонують новий законопроект, який передбачає бронювання найманих працівників та підприємців на основі рівня їх доходів. Якщо компанія має середню зарплату не менше 60,5 тис. грн, то співробітники зможуть отримати бронь від мобілізації.

А для фізосіб-підприємців (ФОП) критерій ще жорсткіший – їхній місячний дохід має бути не менше 61,2 тис. грн.

Проект закону вже спричинив хвилю критики. У статті на Фокусі юрист Олександр Камша сказав, що така ініціатива йде врозріз із Конституцією України, яка гарантує рівність усіх громадян незалежно від їхнього майнового стану.

Працівник / фото: Pixabay
Працівник / фото: Pixabay

На думку Камші, законопроект створює привілеї для тих, у кого більше грошей, та їх роботодавців:

Популярні новини зараз
Світом шириться смертельна інфекція, від якої немає ліків — може вбити лише один укус комара Синоптики прогнозують нову хвилю спеки в Україні: як вберегтись Жителів багатоквартирних будинків приголомшили тарифним "сюрпризом": послуга подорожчала одразу на 100% Перевірте свій "Резерв+": кому терміново потрібно в ТЦК
Показати ще

"Зрозуміло, що для цілей економіки буде вигідно запровадити такий режим бронювання, адже це тягне за собою додаткові надходження до бюджету, проте це не означає, що економічна доцільність може зазіхати на основні принципи рівності всіх осіб перед законом".

Інші експерти, як Андрій Шабельников із "EvrikaLaw", додають, що це додатковий тиск на бізнес. За нинішніх умов війни далеко не всі можуть платити високі "білі" зарплати.

Працівник / фото: Pixabay
Працівник / фото: Pixabay

Яків Воронін, адвокат та керівник однойменного бюро, вважає, що хоча ідея відстрочки від мобілізації для економічно корисних працівників є логічною, критерії мають бути прозорими та справедливими.

Питання бронювання стало особливо чутливим для українського суспільства, і будь-які зміни мають бути ретельно продумані, щоб не створити соціальну напругу. Важливо, щоб правила гри були зрозумілі для бізнесу, справедливі для громадян та корисні для армії та економіки загалом.

Нагадаємо, чи можуть зняти з військового обліку через депресію: юристи пояснили нюанси

Раніше ми писали про те, що частину споживачів забронюють від відключень світла: кому пощастить

Крім того, Знай.ua повідомляв, приватних охоронців забронюють, а водіїв швидких – ні: в Одесі спалахнув скандал