Варто одразу нагадати нашим шановним читачам, що в Україні продовжується дія воєнного стану, а також відбуваються заходи щодо загальної мобілізації. Під кінець червня 2024 року набув чинності підписаний президентом Володимиром Зеленським закон про удосконалення порядку ведення військового обліку.

Про це стало відомо завдяки оприлюдненню документа на офіційному порталі Верховної Ради України.

Реєстр військовозобов'язаних "Оберіг", скріншот: Facebook
Реєстр військовозобов'язаних "Оберіг", скріншот: Facebook

Згідно з новим законом, тепер ТЦК через реєстр "Оберіг" бачитиме дані військовозобов'язаних про несплачений штраф за ухилення від мобілізації, а також про відкрите виконавче провадження. Крім цього відображатиметься інформація про блокування рахунків ухиліста.

Візит до ТЦК, скріншот: YouTube
Візит до ТЦК, скріншот: YouTube

Популярні новини зараз
Головне за 20 липня: скасування субсидій, різке здорожчання хліба, спека 50 градусів та винні буряти у путіна Уряд готує пенсіонерам несподіваний сюрприз: хто отримуватиме на 2 тисячі більше Українцям допоможуть з оплатою комуналки – гроші платитимуть щомісяця, але є умова Готуйтеся до нових платіжок: для українців подорожчають дві важливі комунальні послуги
Показати ще

Крім цього, за новими правилами, виключно за згодою військовозобов'язаного до Реєстру вносяться дані щодо батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників та інших представників, дітей, відомості про сімейний стан та відомості про членів його сім'ї.

Візит до ТЦК, скріншот: Facebook
Візит до ТЦК, скріншот: Facebook

До реєстру тепер вносяться не просто реквізити паспортів, а реквізити документів, що дають право на виїзд з України та України. Також в "Оберіг" внесуть відомості не просто про освіту та спеціальність, а реквізити документа про освіту (серія, номер, дата видачі, видав заклад освіти, рівень освіти, професія, галузь знань, спеціальність).

Нагадаємо, виламати двері не проблема: українці у паніці від того, як по-новому можуть ловити ухилістів.

Раніше повідомлялося, що повістка може виявитися "недійсною" - українцям розповіли, як оскаржити штраф від ТЦК.

Також, треба знати кожному чоловікові: які правила отримання повісток змінюють з 16 липня.