Заступниця міністра оборони з цифровізації Катерина Черногоренко розповіла про важливі умови, за яких громадяни можуть бути притягнуті до відповідальності за неоновлення своїх даних у реєстрах.

Відповідно до чинного законодавства, штрафи накладаються лише за відсутності даних в усіх наявних реєстрах. Працівник територіального центру комплектування та соціальної підтримки має спочатку перевірити інформацію у реєстрах і тільки у разі її відсутності може складати постанову про притягнення до відповідальності.

ТЦК, мобілізація: фото Уніан
ТЦК, мобілізація: фото Уніан

Одним із ключових аспектів є інтеграція різних реєстрів, яка дозволяє уникнути зайвих штрафів. Якщо інформація про місце проживання, освіту або місце роботи доступна через інтегровані системи, відсутність оновлення в ТЦК не вважається порушенням. Таким чином, цифровізація стала своєрідним "захисним механізмом" для громадян.

Проте, якщо йдеться про специфічні дані, наприклад, військово-облікову спеціальність, які можуть бути оновлені лише в ТЦК, громадянин зобов’язаний з’явитися та надати необхідну інформацію. Ігнорування цього може призвести до адміністративної відповідальності.

Популярні новини зараз
Росія хоче добити українців у липні: астролог попередив про важку небезпеку Перевірте свій "Резерв+": кому терміново потрібно в ТЦК Пільгу дадуть навіть родичам: хто в Україні отримав право на 50% знижки по комуналці Накриє "золотий дощ" або ж хвиля кохання: які 3 знаки Зодіаку будуть найщасливішими наприкінці липня
Показати ще

Черногоренко наголосила, що такий підхід сприяє прозорості та запобігає необґрунтованим штрафам. Важливо, щоб кожен громадянин розумів свої обов’язки щодо оновлення даних та міг скористатися перевагами інтегрованих реєстрів.

Нагадаємо, Воювати підуть не всі — в Раді розповіли, скільки всього українців планують забрати

Раніше ми розповідали, що Деяких чоловіків випустять з України - назвали важливу умову

Також, Можуть відправити на повторну ВЛК: кого чекають додаткові перевірки