Медики по всьому світу все частіше фіксують випадки повторного зараження інфікування SARS-CoV-2, який викликає covid-19. Однак точної інформації про причини і інтервали повторного зараження ще не так багато.

Відомо, що в Центрі громадського здоров'я МОЗ України дали відповіді на кілька питань про причини повторного інфікування і як з цим боротися.

Швидка допомога, фото: Facebook
Швидка допомога, фото: Facebook

Через якийсь час після хвороби з'являються антитіла, і чи можуть вони захистити від повторного інфікування?

"Сьогодні відбувається чимало досліджень, щоб краще зрозуміти імунну реакцію після інфікування SARS-CoV-2. Деякі з них показують, що у більшості людей, які перенесли інфекцію SARS-CoV-2, виробляються антитіла, специфічні для цього вірусу. Однак рівні цих антитіл можуть бути різними: у пацієнтів з тяжкою формою захворювання — вище, а у тих, у кого було легкий або безсимптомний перебіг захворювання — нижче. Точних даних, які рівні антитіл необхідні для захисту і як довго ці антитіла зберігаються в організмі, ще немає", — йдеться в повідомленні.

Популярні новини зараз
Війна в Україні таки дійшла до Ані Лорак, але з іншого боку: росіяни знищили будинок Українські пенсіонери отримають по 590 гривень "бонусів": хто перший у списку Жінка вирішила перейти на українську через постріли в спину: "Викорінюватиму з себе російську мову" Введено податок на город – хто і скільки заплатить: дачники та мешканці сіл такого не чекали
Показати ще

Лабораторія, фото: Unian
Лабораторія, фото: Unian

Що відомо про повторні випадки інфікування в Україні

"Прецеденти повторного інфікування SARS-CoV — 2 фіксували і в Україні - 0,25% загальної кількості інфікованих з початку пандемії. Але на сьогодні в Україні не було досліджень, які б підтвердили, що ці віруси генетично відрізняються між собою", — повідомляють в ЦОЗ.

Яких заходів вживати, щоб запобігти повторному інфікуванню?

Поки немає науково обґрунтованих доказів тривалості імунітету і рівня його напруженості, найкращий спосіб запобігти інфікуванню — це уникати впливу вірусу.

карантин в Україні, фото: unian
карантин в Україні, фото: unian

Для цього слід дотримуватися простих рекомендацій:

- ретельно і часто мити руки не менше 40 секунд, при відсутності такої можливості - користуйтеся антисептиками з вмістом спирту від 60%;

- не торкайтеся обличчя, особливо очей, рота, носа, дотримуйтеся фізичної дистанції - 1 метр від інших;

- одягайте маску в громадських будівлях і спорудах, і у громадському транспорті, маска повинна закривати ніс і рот;

- кашляйте і чхайте в згин ліктя або одноразову серветку;

- слідкуйте за своїм здоров'ям, і якщо з'являються симптоми захворювання, негайно звертайтеся до лікаря.

Раніше повідомляли, локдаун під Новий Рік: які обмеження чекають українців на свята, повний список.

Як повідомляв Знай.uа, тисячі українців не можуть домогтися узаконеної президентом "ковід-допомоги" – як отримати "бонуси".

Знай.uа писав, харків'яни масово звертаються до лікарень, і це не коронавірус: "Під загрозою пенсіонери".