З'явилася інформація, що спектрометр космічного апарату ExoMars виявив в атмосфері Марс хлороводород. Виявлення цього газу ставить під сумнів присутність життя на Червоній планеті.

Про це стало відомо завдяки повідомленню міжнародного китайського телеканалу CGTN.

ExoMars, фото: indicator
ExoMars, фото: indicator

"Це звичайно, відкриття в повному сенсі цього слова, то чого не очікували. Є ті форми життя, які не є звичайними, зрозумілими і очікуваними, але тим не менше такі форми життя сучасна біологія не виключає. Так що хлористий водень, звичайно, якось наш ентузіазм щодо існування форм життя в тому вигляді, як ми її представляємо на Землі, він напевно виключає, але є й інші форми життя", - заявив провідний науковий співробітник Інституту космічних досліджень РАН (РФ - ред.) Натан Ейсмонт.

Кадр з фільму "Марсіанин", скріншот: rezka.ag
Кадр з фільму "Марсіанин", скріншот: rezka.ag

Популярні новини зараз

40-річна віруюча стрибнула в ополонку і не випливла - на очах у дітей і всієї родини: "Просто знесло течією..." 

Панянка чи все ж "пацанка"? Донька Ольги Фреймут Злата Мітчелл носить такі короткі спідниці, що навіть мама в молодості не наважувалася

Топ найвідвертіших образів Ані Сєдокової, яким позаздрить навіть Світлана Лобода: "Мої помідори"

Головне за ніч: зарплати в 35 тисяч, бортпровідники "здали" п'яну Волочкову, а Трінчер отримала від хірурга за невдалі груди

Показати ще

За його словами, якщо люди відправлять експедицію на Марс, наявність цього газу не стане перешкодою, оскільки його зафіксовано не в тій кількості, яка викликає побоювання.

Марс, фото Focus.ua
Марс, фото Focus.ua

Хлороводень - безбарвний токсичний газ, який легко розчиняється у воді, утворюючи соляну кислоту. Він з'явився в атмосфері Марса під час глобальної пилової бурі і поступово зник після її закінчення. Це відкриття змушує переглянути моделі хімічних реакцій, пов'язаних із взаємодією поверхні і атмосфери Марса.

Раніше повідомляли, гігантський астероїд летить до землі на швидкості 41 000 км/год: розміром з Ісуса з Ріо-де-Жанейро.

Як повідомляв Знай.uа, Маск на Марсі буде не один: ОАЕ відправили "Зонд надії" на Червону планету.

Знай.uа писав, кам'яна брила розміром з Національний стадіон мчить до землі: попередження NASA.