З 1 березня українським пенсіонерам проіндексують виплати на 11 відсотків. Це означатиме, що у середньому пенсія зросте на 308 гривень, однак торкнеться надбавка не всіх.

Рішення про проведення індексації пенсій було затверджено постановою Кабінету Міністрів України „Про додаткові заходи соціального захисту пенсіонерів у 2021 році” ще 22 лютого.

За підрахунками уряду, пенсії підвищаться приблизно у 8 мільйонів осіб. Мінімальний розмір підвищення встановлено на рівні 100 грн, а у середньому пенсіонери отримають на 308 гривень більше. Також підвищується мінімальна пенсійна виплата до рівня 2 200 грн особам, які мають тривалий страховий стаж (30 років для жінок та 35 років для чоловіків).

При цьому індексація не торкнеться:

• тих, хто отримує пенсію з 2021 роки;

Популярні новини зараз
Воювати підуть майже усі: скільки чоловіків визнають придатними незважаючи на попередні діагнози Пекельна спека нарешті залишить територію України – які сюрпризи готує нам серпень Українцям приготували подорожчання ще двох тарифів: за що доведеться платити більше ПриватБанк блокує карти українців після цієї операції: "Платив роками за кожен місяць"
Показати ще

• військових пенсіонерів;

• тих, хто отримує соціальну пенсію (без необхідного стажу);

• тих, хто отримує пенсію держслужбовця.

Пенсіонери, скріншот: YouTube
Пенсіонери, скріншот: YouTube

"Затверджено показник збільшення розміру пенсій, обчисленого від заробітної плати та страхового стажу кожного пенсіонера на рівні 11 %, що відповідає 50 відсоткам показника зростання споживчих цін за попередній рік та 50 відсоткам показника зростання середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року, в якому проводиться збільшення, порівняно з трьома календарними роками, що передували року, який є попереднім щодо року, в якому проводиться збільшення (5 %+17%) /2)", — уточнили порядок індексації в уряді.

Раніше ми повідомляли, кому з українців можуть перерахувати пенсії, названі категорії осіб.

Також "Знай.uа" писав, що українці вимагають прирівняти гривню до Євро, "Жебраки і вимирають". Люди хочуть прирівняти гривню до євро з метою подолання економічної нерівності