Зміни придатності до військової служби в Україні відбулись, відтепер категорія "обмежено придатних" більше не існує. З 4 травня в Україні вступить в силу закон, який скасовує статус "обмежено придатний" для військової служби.

Починаючи з 18 травня, тих, кого раніше визнали обмежено придатними, знову будуть викликати до ТЦК для повторного проходження медичної комісії та отримання соціальної підтримки.

ЗСУ, фото: GettyImages
ЗСУ, фото: GettyImages

Це означає, що всі військовозобов'язані особи будуть класифіковані за новими критеріями, які дозволять більш точно визначити їхні можливості та обмеження у службі.

Повністю придатні - це категорія для тих, хто може служити без будь-яких обмежень, вони можуть бути задіяні у всіх типах військових операцій та умовах.

Популярні новини зараз
ТЦК стануть "невидимками" для ухилянтів: про які повноваження говорять Потрібно терміново нести документи: українським пенсіонерам дозволили у червні "відновити" виплати Плюс 570 грн щомісяця: в Україні пенсіонерам дозволили отримати "бонус" до основних виплат Газові прилади доведеться відключити: "Газмережі" застерегли кожного споживача
Показати ще

Придатні для служби у вищих військових учбових закладах, ТЦК, СП та частинах обеспечення - ця категорія включає осіб, які можуть бути задіяні в конкретних відомчих структурах, де можливе використання їх спеціальних знань та навичок.

ВЛК, скріншот: YouTube
ВЛК, скріншот: YouTube

Придатні за окремими спеціальностями - це особи, які мають певні кваліфікації або спеціальні навички, необхідні для конкретних ролей або завдань в армії, наприклад, кандидати на вступ до вищих військових учбових закладів.

Придатні для виконання специфічних завдань - включає осіб, які можуть бути використані для спеціальних операцій або завдань, які вимагають особливих здібностей або умов служби.

Ці зміни мають на меті оптимізувати розподіл ресурсів і забезпечити максимально ефективне використання кожного військовозобов'язаного відповідно до його фізичних можливостей та професійних навичок.

Нагадаємо, став злочинцем, щоб не мобілізуватися: як українець вирішив урятуватися від повістки

Раніше ми писали про те, що а що так було? Українець "категорично відмовився" від повістки - чи підтримав його суд