За порушення військового обліку та ухилення від мобілізації українцям нині загрожують серйозні штрафи. Закон №10379, прийнятий Верховною Радою, спрямований на посилення відповідальності за такі дії та розширення повноважень Територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.

Андрій Осадчук, заступник голови комітету ВРУ з питань правоохоронної діяльності, розкрив деталі цього закону в ефірі "Української правди". Згідно з його поясненням, раніше для притягнення до адміністративної відповідальності існувала необхідність складати протокол про адмінправопорушення. Однак, на вимогу Генштабу та Міністерства оборони ця процедура була скасована.

Штрафи. Фото з відкритих джерел

"Зараз схема така, що ТЦК отримає право виписувати одразу постанову про притягнення до відповідальності, направляє вам, якщо ви її не сплачуєте, – Виконавча служба, блокування рахунків і так далі. Тобто саме таким інструментом Кабмін буде досягати того дуже токсичного варіанту, про який всі говорили й всі були проти, – блокування рахунків, блокування майна. Тобто якщо ви не сплатили штраф, то через виконавчу службу все буде робитися", – розповів Андрій Осадчук.

Введення в дію відповідної норми дозволяє Територіальним центрам комплектування штрафувати всіх громадян призовного віку за порушення вимоги повідомляти військкомат про суттєві зміни, такі як зміна адреси проживання, отримання документів про освіту або закордонного паспорта. А отже - кожного другого.

Популярні новини зараз
Українцям будуть по-новому вручати повістки: все зміниться з 16 липня Майже на 60% більше: тарифи на вивіз сміття перевищили межу розумного Смартфони йдуть у минуле: молодь масово повертається до кнопочних телефонів Гороскоп на тиждень 17-23 червня для всіх знаків Зодіаку: знайомства Овнів, війна Близнят та скандалу Козорогів
Показати ще

"Наскільки я читаю закон, то в принципі можна оштрафувати всіх... Я думаю що 99% чоловіків призовного віку за останні 10-20 років – вони мали подібні ситуації, вони абсолютно нормальні. І щось мені підказує, що протягом 7 днів після виникнення таких обставин ніхто не біг у військкомат і не повідомляв про це. Тобто всі ми є порушниками", – заявив народний депутат.

Також варто зазначити, що до другого читання комітет прибрав з першої версії законопроєкту низку більш жорстких норм.

"Ми не повністю прибрали кримінальну відповідальність за відмову від ВЛК. Взагалі ця тема закрита. Ми прибрали всі ці новації про адміністративний арешт, бо велике бажання було арештовувати на три доби, це ми повністю прибрали", – каже Осадчук.

Зменшився максимальний розмір штрафної санкції за порушення правил військового обліку.

За словами заступника голови комітету ВРУ з питань правоохоронної діяльності, штрафи зменшилися приблизно у 4-5 разів порівняно з початковими бажаннями Кабінету Міністрів.

Проте, вони все ще залишаються достатньо великими.

"Для фізичних осіб на період воєнного стану це аж до 25,5 тис. гривень, а для юридичних осіб там ледь не до 60 тис. грн", – підкреслив Осадчук.

Нагадаємо, Мобілізація та військовий облік: рішення закриють для очей українців

Раніше ми повідомляли, що Дізнаєтеся вже потім: українцям пояснили, як у них можуть відібрати авто для ЗСУ