З 11 червня 2024 року, іноземні громадяни, які мають намір відвідати країни Європейського Союзу, повинні бути уважними до певних змін у вимогах та витратах, пов'язаних із виїздом за кордон.

Недавно було оголошено, що вартість отримання шенгенської візи, необхідної для багатьох країн ЄС, збільшиться. Згідно з новими правилами, дорослі тепер мають заплатити 90 євро за шенгенську візу. Це на 10 євро більше, ніж раніше, коли вартість становила 80 євро.

грошові операції
грошові операції

Для дітей віком від 6 до 12 років вартість також збільшиться з 40 до 45 євро. Однак, важливо зауважити, що є випадки, коли вартість шенгенської візи може бути ще вищою. Це може статися, якщо країна застосовує спеціальну процедуру згідно зі статтею 25а(2) візового кодексу ЄС.

У разі відвідування країни вартість візи може бути або 135 або 180 євро. Це залежить від специфічних вимог самої країни. Ціни зросли через збільшення витрат на оплату праці співробітників Європейського Союзу, які займаються обробкою візових заявок та іншими адміністративними процедурами.

Популярні новини зараз
Викорініть з себе "радянщину": 5 звичок, які час залишити в минулому Пенсіонерам встановили обмеження: кому не світить підвищення виплат В Україні хочуть змінити систему соцдопомоги: на що розраховувати людям У YASNO повідомили неприємну новину для тих, хто платить за "нічним" тарифом
Показати ще

Людина з грошима в руках
Людина з грошима в руках

Підвищення вартості може переглядатися кожні три роки, щоб врахувати зміни у фінансовій ситуації та рівень інфляції. Важливо також зазначити, що ці зміни не стосуються громадян України, оскільки Україна має безвізовий режим з Європейським Союзом.

Українці можуть подорожувати до країн ЄС без необхідності отримання шенгенської візи. Нові правила набудуть чинності з 11 червня 2024 року, тобто через 12 днів після їх публікації в Офіційному журналі ЄС.

український кордон
український кордон

Таким чином, туристи та інші подорожуючі мають можливість підготуватися до цих змін та врахувати їх у своїх планах на майбутні поїздки за кордон.

Раніше ми писали про те, що отримають залізну бронь: яких фахівців держава захистить від мобілізації

Крім того, Знай.ua повідомляв, "Зелена картка" дорожчає: нові ціни на страхові поліси

Вам буде цікаво дізнатися дуже багато умов від держави: українцям обіцяють підтримку, але доведеться "попотіти"