Згідно з останніми вимогами уряду України, студентам вищих навчальних закладів тепер обов'язково потрібно буде пройти базову військову підготовку. Це стосується чоловіків, а також жінок, які вирішили долучитися до цієї програми за власним бажанням, якщо вони досягли 18-річного віку і отримують вищу освіту на повний робочий день або у формі дуального навчання.

Студенти
Студенти

Також це включає курсантів військових навчальних закладів або закладів підготовки поліцейських. Уряд ухвалив таке рішення з метою підготувати молодь до можливих викликів національної безпеки та оборони, зокрема у разі мобілізації.
Нові правила передбачають, що навчальні заклади мають обов'язок організувати теоретичну частину військової підготовки, яка проводитиметься у межах університету або коледжу за допомогою спеціально підготовлених викладачів.

Бойова підготовка ЗСУ
Бойова підготовка ЗСУ

Ця частина зазвичай займає три кредити ECTS, що відповідає приблизно 90 академічним годинам. Практична частина підготовки, що становить сім кредитів ECTS або 210 академічних годин, відбувається у підрозділах ЗСУ протягом літніх місяців, зазвичай з травня по жовтень.
Це дозволяє студентам отримати реальний досвід у військовому середовищі та ознайомитися з основами військової служби. Від військової підготовки можуть бути звільнені ті, хто має статус непридатності для військової служби за умов мобілізації, а також ті, хто має військовий досвід або вже проходив підготовку в інших контекстах.

Військова підготовка мобілізованих
Військова підготовка мобілізованих

Це рішення прийняте з метою забезпечити згуртованість та готовність молоді до можливих викликів національної оборони.

Нагадаємо, відстрочку від мобілізації дадуть ще одній категорії

Раніше ми писали про те, що українцям розповіли, як отримати освіту офіцера: що варто знати про вступ до військових вишів

Популярні новини зараз
Олена Бюн розповіла, хто насправді замовив убивство Ірини Фаріон В українців масово горять холодильники: як зберегти техніку під час відключень світла За таке влітку ще не платили: сюрпризи в платіжках дедалі незвичніші ПриватБанк блокує карти українців після цієї операції: "Платив роками за кожен місяць"
Показати ще

Вам буде цікаво дізнатися ВНЗ стали притулком для ухилянтів: скоро назвуть повний список