Якщо ви отримали перелом кістки і думаєте, що це дасть вам автоматичну відстрочку від мобілізації, то ця стаття для вас. Чи дійсно перелом може стати перепусткою до відстрочки? Адвокат Андрій Топчій дав важливі поради.

Згідно з законом "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", від призову можуть бути звільнені військовозобов’язані, яких визнано особами з інвалідністю або тимчасово непридатними до служби на строк 6-12 місяців. Це рішення приймає військово-лікарська комісія. Але перелом кісток не завжди потрапляє в цю категорію.

Перелом. Фото: скрін youtube

Адвокат Андрій Топчій пояснює: перелом сам по собі не гарантує відстрочку. Важливо, щоб ВЛК визнала вас тимчасово непридатним до служби. Згідно з Розписом хвороб, затвердженим Наказом МОУ №402, переломи можуть бути причиною для відстрочки, але тільки якщо для відновлення потрібно від 6 до 12 місяців.

Це означає, що вам потрібно пройти військово-лікарську комісію і довести, що ваш стан здоров’я не дозволяє служити. Якщо комісія визнає, що для повного відновлення вам потрібен тривалий час, ви можете отримати відстрочку.

Популярні новини зараз
Додаткові 3100 гривень до пенсії: кому пощастить отримати щедру виплату Синоптики прогнозують нову хвилю спеки в Україні: як вберегтись Платити за електроенергію потрібно по-новому: постачальник послуг попередив споживачів Українці зможуть насолодитись світлом: енергетики дають оптимістичний прогноз
Показати ще

У воєнний час рішення про тимчасову непридатність до служби приймається більш ретельно. Якщо перелом не вимагає тривалого лікування, ймовірність отримання відстрочки знижується.

Андрій Топчій радить: не сподівайтеся лише на перелом як на підставу для відстрочки. Підготуйте всі медичні документи, що підтверджують ваш стан. Пройдіть комісію і будьте готові до додаткових обстежень.

Отже, перелом — не завжди перепустка до відстрочки, але це не означає, що шансів немає. Важливо правильно підготуватися і бути готовим до будь-яких рішень комісії.

Нагадаємо, За що ТЦК не може виписати штраф: українцям розповіли про важливу умову

Раніше ми розповідали: Мобілізація авто в Україні: власникам транспорту загрожує 60 тисяч штрафу, хто в списку

Також, Блокпости на вулицях, доставка у "бусиках" та візит за адресою: як зміниться мобілізація після 16 липня