Важливо нагадати нашим шановним читачам, що в Україні триває дія воєнного стану, а також триває загальна мобілізація. Якщо людині прийшла повістка, проте вона не з'явилася до ТЦК і СП, то їй потрібно сплатити штраф. Йдеться про тисячі гривень.

У травні Володимир Зеленський підписав закон, який передбачає штраф за неявку за повісткою. Тобто з 19 травня штрафи становлять - від 17 до 25,5 тисячі гривень для громадян, від 34 до 59 тисяч гривень - для посадових та юридичних осіб.

Відповідь на запитання - чи потрібно йти до ТЦК, якщо вже заплатив штраф, надала адвокатка Лариса Кісь.

Візит до ТЦК, скріншот: YouTube
Візит до ТЦК, скріншот: YouTube

За словами адвокатки, сплата штрафу не означає, що людині більше не треба йти до ТЦК і СП. Ба більше - це не означає, що людина не повинна йти в армію.

Популярні новини зараз
Воювати підуть майже усі: скільки чоловіків визнають придатними незважаючи на попередні діагнози В українців масово горять холодильники: як зберегти техніку під час відключень світла Пенсіонерам додадуть 600 гривень: як оформити надбавку Готуйтеся до нових платіжок: для українців подорожчають дві важливі комунальні послуги
Показати ще

"Сплата штрафу не звільняє від обов'язку військової служби", - пояснила адвокатка.

За словами Лариси Кісь, штраф є лише виконанням обов'язку за конкретне порушення - неявку за повісткою у визначену дату.

Візит до ТЦК, скріншот: Facebook
Візит до ТЦК, скріншот: Facebook

"Будь-яка інша повістка (виклик на іншу дату) і неявка в цю дату - буде новим порушенням", - заявила юрист.

Скільки штрафів може отримати громадянин

Лариса Кісь розповіла, що обмежень щодо кількості можливих викликів за повісткою - немає.

"Теоретично, з урахуванням часу "проходження" найбільш тривалої процедури - надсилання повістки поштою - штрафи можуть з'являтися умовно кожні два місяці", - запевнила юрист.

Візит до ТЦК, фото: Facebook
Візит до ТЦК, фото: Facebook

За її словами, ТЦК і СП не заборонено висилати щодня по одному виклику на наступну дату від попередньо зазначеної.

"І щоразу - штраф. Тож шлях до 160 000 гривень сумарної заборгованості (розмір санкцій, від якого виконавча служба може не тільки заарештовувати рахунки і майно, а й займатися їхньою фактичною реалізацією) не такий уже й довгий", - заявила Кісь.

До речі, військовозобов'язані мають оновити дані до 16 липня 2024 року. В іншому разі, крім штрафів, людей можуть тимчасово позбавити водійського посвідчення.

Нагадаємо, злісні ухильники можуть не знати про свій статус: величезний штраф стане несподіванкою.

Раніше повідомлялося, ЗСУ придумали, як повернути чоловіків з-за кордону - обіцяють ексклюзивні умови проходження служби.

Також, субсидіанти можуть не розраховувати на гроші: у Мінсоцполітики попередили громадян.