У Палаті представників проголосували за імпічмент президенту США Дональда Трампа.

У середу, 13 січня, палата представників Конгресу США більшістю голосів схвалила резолюцію про імпічмент президента Дональда Трампа за підбурювання натовпу до нападу на будівлю Капітолію 6 січня.

Зазначимо, що демократи мають більшість в Палаті представників - у них в нижній палаті Конгресу США 222 місця, а в республіканців - 211. До того ж демократів щодо імпічменту Трампа підтримали також кілька республіканців. За підсумками голосування "за" - 216 голосів, в тому числі як мінімум 10 республіканців.

Отже, Трамп, який залишає свій пост 20 січня, стане першим президентом в історії США, якому імпічмент було оголошено двічі.

Дональд Трамп, фото Getty Images
Дональд Трамп, фото Getty Images

Популярні новини зараз

Податкова та ПФУ змінили порядок виплат пенсій: це обов'язково врахують при нарахуванні

Марина Боржемська з дітьми розповіла про стосунки з колишнім чоловіком: "Не маю ярого бажання бачитися"

Катерина Кухар похвалилася дитячим фото і розповіла, в кого вдалася такою красивою: "Порода видна"

Епіфаній увічнив свого колегу, який відродив віру після безбожництва СРСР: "Будуть згадувати і молитися"

Показати ще

Цього разу імпічмент містить єдину статтю - підбурювання до заколоту. Він по суті є аналогом обвинувального висновку в кримінальному суді.

Після затвердження він буде урочисто внесений до Сенату, який буде судити президента.

Для обвинувального вердикту необхідні голоси 67 сенаторів - дві третини голосів. Але майже половину Сенату контролюють республіканці.

Крім того, ця планка жодного разу в історії країни не досягалася, в тому числі і за першим імпічментом Трампа на початку 2020 року.

При цьому Сенат не встигне проголосувати до кінця терміну Трампа - Сенат виходить з канікул 19 січня, а інавгурація призначена на 20 січня. Про це вже заявив лідер сенатської більшості Мітч Макконнелл.

Однак, верхня палата має право продовжити розглядати імпічмент і після 20 січня.

Крім того, Сенат зможе заборонити Трампу претендувати на будь-які державні посади. Для цього, на думку багатьох юристів, достатньо простої більшості голосів сенаторів.

Нагадаємо, першого разу у США запустили процедуру імпічменту Трампа в грудні 2019 року

Як повідомляв портал Знай.ua, на протестах під час нападу на Капітолій загинула відома співробітниця служби безпеки

Також Знай.ua писав, після того, як акаунти Трампа заблокували Twitter, Facebook і Instagram, йому закрили доступ і до Pornhub