В умовах загальної мобілізації, яка триває в Україні, чоловіки мають можливість отримати відстрочку по догляду за своїм батьком чи матір’ю, якщо у них є інвалідність 1 або 2 групи. Для цього потрібно знати нові правила та вимоги щодо оформлення відстрочки.

Раніше для отримання відстрочки по догляду за родичем з інвалідністю необхідно було надавати висновок лікарсько-консультативної комісії про потребу в сторонньому догляді. Це стосувалося переважно осіб з інвалідністю 2 групи, якщо така інформація не була вказана в довідці МСЕК. Наразі цей документ більше не є обов'язковим, що спрощує процедуру оформлення відстрочки.

Військовий квиток. Фото з відкритих джерел
Військовий квиток. Фото з відкритих джерел

Для отримання відстрочки зараз необхідно підготувати певний пакет документів:

  1. Документи про наявність родинних зв'язків: свідоцтво про народження, що підтверджує зв'язок між чоловіком та його батьками.
  2. Довідка МСЕК: документ, що підтверджує інвалідність одного з батьків.
  3. Паспорти всіх осіб: копії паспортів чоловіка, його батька чи матері з інвалідністю.
  4. Пенсійне посвідчення: якщо є, надайте пенсійні посвідчення батьків.
  5. Акт здійснення догляду: оформлюється у Департаменті соціального захисту населення.

Додатково можуть вимагати нотаріально завірену заяву від особи, яка потребує догляду. У заяві має бути вказано, що саме конкретна людина буде здійснювати догляд, а також що немає інших осіб, які можуть це робити.

Популярні новини зараз
Пенсіонерам призначать тимчасову допомогу: хто отримає значні виплати Олена Бюн розповіла, хто насправді замовив убивство Ірини Фаріон Комунальники знайшли управу на хитрунів, які не платять роками: позбавляють найважливішого Пекельна спека нарешті залишить територію України – які сюрпризи готує нам серпень
Показати ще

Якщо у військовозобов'язаного є дружина, яка не досягла пенсійного віку, то її можуть розглядати як особу, здатну здійснювати догляд за батьками замість чоловіка. Це також варто враховувати при підготовці документів.

Нагадаємо, Новий закон про мобілізацію: хто може проходити службу за місцем проживання

Раніше ми розповідали, Як ухилянтам повернути водійські права: без ТЦК нічого не вийде

Також, ТЦК не приймають "Резерв+": що робити