Бахмацький районний суд ухвалив вирок чоловікові, який відмовився від мобілізації після отримання повістки.

Згідно з матеріалами справи, підсудного було визнано придатним для військової служби під час мобілізації. 29 лютого 2024 р. він отримав повістку, яка зобов'язувала його з'явитися до ТЦК у березні того ж року. Проте чоловік свідомо проігнорував цей виклик, що і стало підставою для кримінального переслідування.

мобілізація в Україні, ТЦК, воєнкоми
мобілізація в Україні, ТЦК, воєнкоми

Під час судового засідання обвинувачений не заперечував провину.

Він відверто заявив, що не з'явився у визначений порядок денний через незгоду із системою відбору для військової служби. На його думку, воювати мають лише ті, хто має спеціальну військову освіту. А сам він висловив небажання брати участь у бойових діях.

Популярні новини зараз
Тільки цього не вистачало: на Землю летить астероїд розміром із Ейфелеву вежу Невдовзі люди почнуть масово вмирати: в ООН зробили тривожний прогноз Вручення повісток від ТЦК відбуватиметься по-новому: чоловіків попередили Платити за електроенергію потрібно по-новому: постачальник послуг попередив споживачів
Показати ще

Суд, розглянувши всі обставини, кваліфікував дії підсудного за статтею 336 КК України, яка передбачає відповідальність за ухилення від призову під час мобілізації.

Вирок виявився досить суворим – три роки позбавлення волі.

Ситуація наголошує на складності та неоднозначності проблеми мобілізації України.

Особливо, якщо враховувати, що будь-якої миті будь-який чоловік може опинитися в мікро-автобусі ТЦК, про що свідчать десятки відео по всьому інтернету, після чого тебе відвезуть у невідомому напрямку.

Нагадаємо, може перелом врятувати від мобілізації: адвокат розповів, на що сподіватися українцям із травмами

Як повідомляв "Знай.uа", коли і як почнуть штрафувати ухилістів: адквокат назвав дату і розповів про процес

Знай.ua писав, в Україні вирішили збагатитися на ухилянтах: як планують вилучати гроші